*** UWAGA !!!  ***  HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH NA ROK 2016  *** SZCZEGÓŁY www.czystejaworze.pl
  • Wersja polska
  • Wersja angielska
  • Wersja niemiecka
  • Wersja czeska
  • Wersja słowacka
  • Wersja węgierska
WYSZUKIWARKA
Fundusze europejskieGospodarka śmieciowaSystem zarządzania jakościąInwestycjeKonsultacje społeczneOferta dla inwestoraZamówienia publiczneWspółpraca transgranicznaPowszechna Obrona LudnościAnkieta zadowolenia klientaBiuletyn informacji publicznejKanalizacjaGaleria na ZdrojowejSzklanym szlakiemDziedzictwo kulturoweFacebook
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020
Michał Urbaś | 2015-07-02 12:30:29

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących. Od czerwca 2015 roku w Gminie Jaworze rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

 

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworzu, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w tut organie.

 

Mieszkańcy którzy otrzymają skierowanie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworzu i zostaną wpisane na listę osób uprawnionych do korzystania z pomocy żywnościowej w 2015 roku, będą mogli skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych zwierających następujące produkty np.: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową, klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

 

Osoby zakwalifikowane do pomocy żywnościowej w ramach Programu będą mogły również skorzystać ze wsparcia działań towarzyszących, co pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej. O szczegółach tych form pomocy tut. Ośrodek będzie informował na bieżąco.

 

W ramach Podprogramu 2015 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworzu w porozumieniu z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej – Zarząd Rejonowy w Bielsku-Białej, obejmie wsparciem żywnościowym każdego miesiąca ponad 100 mieszkańców Jaworza.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworzu informuje, że skargi dotyczące sposobu dystrybucji, można składać do Wójta Gminy Jaworze, do Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej lub do Instytucji Zarządzającej – Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

© 2009 Jaworze OnLine. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij