*** UWAGA !!!  ***  HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH NA ROK 2016  *** SZCZEGÓŁY www.czystejaworze.pl
 • Wersja polska
 • Wersja angielska
 • Wersja niemiecka
 • Wersja czeska
 • Wersja słowacka
 • Wersja węgierska
WYSZUKIWARKA
Fundusze europejskieGospodarka śmieciowaSystem zarządzania jakościąInwestycjeKonsultacje społeczneOferta dla inwestoraZamówienia publiczneWspółpraca transgranicznaPowszechna Obrona LudnościAnkieta zadowolenia klientaBiuletyn informacji publicznejKanalizacjaGaleria na ZdrojowejSzklanym szlakiemDziedzictwo kulturoweFacebook
Nagroda im. ks. Londzina
Radosław G. Ostałkiewicz | 2010-05-12 15:21:38
Nagroda im. Londzina
Nagroda im. Londzina

W piątek, 6 listopada 2009 r. starosta bielski po raz jedenasty wręczył nagrodę im. ks. prałata Józefa Londzina. Uroczystość odbyła się w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Nominowaną do nagrody przez Radę Gminy Jaworze była Krystyna Szczypka - była dyrektorka Szkoły Podstawowej w Jaworzu Średnim (ob. Gimnazjum), a zarazem radna Rady Gminy Jaworze i przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji. Kandydaturę do nagrody zgłosił dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Jaworze Leszek Baron, którą Rada Gminy Jaworze przyjęła jednogłośnie.

 

Krystyna Szczypka - urodzona w Jaworzu 27 października 1948 roku. W roku 1967 rozpoczęła swoją karierę zawodową jako nauczyciel, a od 1986-2001 pełniła funkcję Dyrektora w Szkole Podstawowej Nr 3, a następnie Gimnazjum im. Gen. Broni Stanisława Maczka w Jaworzu. Swoim doświadczeniem i wiedzą wspierała pracę Rady Gminy w Jaworzu jako członek Komisji Edukacji nie pełniąc funkcji radnej. Jej liczne działania społeczne cechuje głęboko pojęty patriotyzm, przez całe życie realizowała na różnych płaszczyznach swoją społeczną pasję, udzielała się również działając w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jednocześnie była i jest wieloletnim aktywnym członkiem Kola Gospodyń Wiejskich Nr 2 w Jaworzu kultywując tradycję i historię naszego regionu. W roku 2006 została radną Rady Gminy Jaworze. Pełni również funkcję Przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Rady Gminy Jaworze. Za poświęcenie oraz bezinteresowną działalność na rzecz rozwoju gminy Jaworze w roku 1994 otrzymała od Rady Gminy Jaworze Medal „Zasłużony dla Rozwoju Gminy Jaworze". Natomiast za swe osiągnięcia w oświacie wielokrotnie otrzymała nagrodę Wójta Gminy Jaworze. Własnym entuzjazmem wspiera innych pokazując im jak czerpać satysfakcję z życia.
 

 

KRYSTYNA SZCZYPKA

 

Nagroda im. ks. prałata Józefa Londzina - wielkiego patrioty, posła, działacza społecznego i samorządowego Ziemi Bielskiej i Cieszyńskiej, została ustanowiona przez Starostę Bielskiego z okazji 70. rocznicy śmierci swego patrona, dla upamiętnienia nieprzemijających zasług wybitnej postaci, jaką był ks. Józef Londzin. Nagroda przyznawana jest od 1999 roku w dowód uznania osobom, które poprzez swą działalność artystyczną, społeczną, kulturalną i samorządową wnoszą trwałe humanistyczne wartości w życie społeczeństwa powiatu bielskiego. kandydatów do nagrody nominują samorządy dziesięciu gmin powiatu bielskiego.

 

 

Nagroda im. ks. J. Londzina

 

Patron nagrody, ks. Józef Londzin był znanym działaczem na rzecz podtrzymania polskości Śląska Cieszyńskiego oraz integracji mieszkańców tego regionu. Urodził się 3 lutego 1862 w Zabrzegu k. Czechowic-Dziedzic w rodzinie o dużych tradycjach patriotycznych. Był założycielem Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego na Śląsku i Muzeum Etnograficznego w Cieszynie, posłem, współprzewodniczącym Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego powstałej w 1918 roku, senatorem Rzeczypospolitej i burmistrzem Cieszyna. Napisał wiele książek dotyczących historii Śląska Cieszyńskiego i historii Kościoła, m.in. "Historia Generalnego Wikariatu w Cieszynie" oraz "Dzieje drewnianych kościołów w Księstwie Cieszyńskim". Zmarł 21 kwietnia 1929 roku i spoczął w Alei Zasłużonych na cmentarzu w Cieszynie.

 

Nominowania do Nagrody im. ks. J. Londzina w 2009 roku:

 1. Bestwina - Grzegorz Boboń
 2. Buczkowice - Józef Stec
 3. Czechowice-Dziedzice - Józef Wrzoł (laureat nagrody)
 4. Jasienica - Otton Wiśniański
 5. Jaworze - Krystyna Szczypka
 6. Kozy - Eugeniusz Baścik
 7. Porąbka - Koło Gospodyń Wiejskich w Kobiernicach
 8. Szczyrk - Marian Konior
 9. Wilamowice - Anna Foks
 10. Wilkowice - Anna Maślanka


 Więcej na stronach wyborczej

 

Krystyna Szczypka
Krystyna Szczypka
Krystyna Szczypka i Kuba Abrahamowicz
Krystyna Szczypka i Kuba Abrahamowicz
Krystyna Szczypka
Krystyna Szczypka
Przewodniczący RG Andrzej Śliwka gratuluje Krystynie Szczypce
Przewodniczący RG Andrzej Śliwka gratuluje Krystynie Szczypce
Kolejne gratulacje dla Nominowanej
Kolejne gratulacje dla Nominowanej
Gratulacje od Sekretarz Gminy Anny Skotnickiej-Nędzki
Gratulacje od Sekretarz Gminy Anny Skotnickiej-Nędzki
Krystyna Szczypka z wójtem Z. Bylokiem, przew. RG A. Śliwką, sekretarz gminy A. Skotnicką-Nędzką i zastępcą wójta
Krystyna Szczypka z wójtem Z. Bylokiem, przew. RG A. Śliwką, sekretarz gminy A. Skotnicką-Nędzką i zastępcą wójta
W oczekiwaniu na rozpoczęcie uroczystości
W oczekiwaniu na rozpoczęcie uroczystości
W przerwie...
W przerwie...
Gwiazda wieczoru - Jacek Wójcicki
Gwiazda wieczoru - Jacek Wójcicki
© 2009 Jaworze OnLine. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij